ŽENSKÝ TIME MANAGEMENT: 4 rady, ako využiť cyklickosť v bežnom živote a v plánovaní

 

Každá žijeme inak, máme iné túžby a potreby a takisto iný cyklus. Preto je nesmierne dôležité poznať samu seba a to, ako sa meníme. Naše telo je totiž dokonalým a pomerne predvídateľným ,,plánovačom” - keď je reč o hormónoch, ktorých hladiny sa v nás pravidelne obmieňajú a stoja aj za tým, prečo sa počas jednotlivých fáz mení naša nálada, energia a takisto fyzická kondícia. Ženy, ktoré to poznajú a upravujú svoj život v súlade s cyklom, to považujú za jeden z najväčších darov, ktoré im ich telo ponúka. Funguje totiž úplne inak, ako to mužské, a keď konečne prestaneme žiť ako muži, zistíme, že naša ženskosť dokáže skutočné divy s tým, ako žiť produktívny a spokojný život.

 

1. Ak si chcete nastaviť nové ciele a pustiť sa do plánovania, dynamická fáza je nato ako stvorená.

Mnoho z nás si hovorí, že začať treba na nejaký míľnik, ktorý v sebe evokuje štart. Preto si ľudia dávajú novoročné predsavzatia, začínajú chudnúť od pondelka alebo sa rozhodnú, že začnú s triedením haraburdia od prvého dňa v mesiaci. Pre nás ženy je však najvhodnejší čas na nové začiatky práve so začiakom nového cyklu - a teda potom, čo sa ten starý skončí. Vtedy je naša energia, mentálna čulosť aj motivácia na vrchole. Za začiatok menštruácie sa považuje 1. deň krvácania. No nový cyklus sa začína, keď sa krvácanie skončí. Z fyziologického hľadiska ide o znak, že maternica je pripravená na nový cyklus. Takže začiatok cyklu ako takého sa spája s dynamickou fázou, ktorá nastupuje po skončení krvácania (teda približne medzi 5 až 7 dňom). Ak teda chcete brať do ruky diár a pero, aby ste si konečne zapísali všetky úlohy, ktoré na vás čakajú. A keď sa už do toho pustíte, nezabudnite ani na dlhodobé ciele, ktoré rozdelíte na menšie kroky, aby ste ich mohli vykonávať každý jeden deň. Len tak sa totiž zaručene dostanete až k tomu, o čom snívate - v práci i v súkromí.

 

2. Ak sa potrebujete zbaviť starých harabúrd, pretriediť zariadenie kuchyne či zamyslieť sa, ktoré vzťahy či projekty vám už neslúžia, povolajte si na pomoc kreatívnu fázu.

Určite sa vám už aspoň raz stalo, že ste mali potrebu preorganizovať kuchyňu, všetko ste vyhádzali a potom ste s nervami zistili, že to trvá pridlho a takmer všetko ste vrátili na pôvodné miesto. Kreatívna fáza nám však ľahšie umožní rozlúčiť sa s tým, čo už nepotrebujeme a čo nás už nenapĺňa radosťou - nech ide o priveľa kuchynských mixérov, štyri police kníh či pracovné miesto. No samotnú akciu si nechajte radšej na dynamickú fázu.

 

3. Kedy najľahšie presvedčíte okolie o svojej pravde? (Nie, nehovoríme o manipulácii.)

Vo všeobecnosti sme najočarujúcejšie (nielen výzorom, ale aj energeticky) práve počas fázy prejavu. Takže ak sa dá, využite túto fázu naplno - a to aj v zamestnaní, aj mimo neho. Vyhraďte si v tejto fáze maximum času na prácu s tímom, stretnutia s priateľmi a na mítingy, keď potrebujete na druhých zapôsobiť, presvedčiť ich o svojom projekte či nadchnúť ich pre nejakú investíciu. Alebo choďte požiadať o zvýšenie platu či preradenie na novú pracovnú pozíciu. No nebojte sa, skvelé možnosti na komunikáciu s ľuďmi ponúka aj dynamická fáza a takisto kreatívna fáza. 

 

4. Bez toho, aby sme pravidelne zhodnocovali náš život, nebudeme vedieť, kde sme a kam sa môžeme posúvať. Skvelým parťákom na takéto činnosti je fáza rozjímania.

S čím ste spokojné? V čom sa vám darí a v čom, naopak, nie? Čo by ste vo svojom živote naozaj chceli? Ste spokojné v práci, vo vzťahoch, v domácnosti? Alebo túžite po zmenách. Vo fáze, ktorá nás nabáda spomaliť a ponoriť sa samy do seba, nájdeme tieto odpovede oveľa ľahšie. A potom treba vyčkať na dynamickú fázu a pustiť sa do bodu 1.

 

A presne o tom je náš klub Oáza prekvitajúcich žien - o tom, aby ste spoznali samy seba a aby ste začali žiť v súlade s tým, čo vám hovorí vaše telo a so silou, ktorá sa ukrýva v hormonálnych zmenách. A prečo by ste sa k nám mali pridať?

  • Pretože táto téma jej naša srdcovka a vŕtame sa v nej už nejaký ten piatok. Nemusíte prečo čítať knihy, články ani zahraničné štúdie - to robíme za vás my a s radosťou sa podelíme o všetko, čo sme zistili a vyskúšali.
  • Pretože sme ženy a náš mozog ovplyvňuje pokles a nárast pohlavných hormónov ako sú estrogén, progesterón, luteinizačný hormón a folikuly stimulujúci hormón. Je to teda úplne prirodzené a vedecky potvrdené. S nami teda máte šancu spoznať to, ako funguje váš mozog a vaše telo, aby ste dokázali žiť v každej fáze naplno a zároveň bez výčitiek.
  • Pretože spoznáte iné ženy, ktoré sú podobne naladené, a zistíte, čo máte spoločné a v čom sa môžete od nich inšpirovať.
  • Pretože vás prevedieme nielen cyklickosťou a cyklickým time manažmentom, ale aj tým, ako to aplikovať v každodennom živote.
  • Pretože väčšinu žien to nikto nenaučil a teraz máme pocit, že nežijeme tak, ako by sme mali a chceli. Jedným z dôvodov je aj to, že nerešpektujeme našu prirodzenú ženskú podstatu - aj preto, lebo vlastne nevieme, čo všetko skutočne obnáša byť ženou.

 

Janka

ZDROJ  https://www.forbes.com/sites/alexandramysoor/2018/05/10/how-women-can-use-monthly-periods-as-a-productivity-tool/?sh=4c34e5cc1637